Kadınlar Erkeklerde Nelere Dikkat Eder?

Kadınlar Erkeklerde Nelere Dikkat Eder?

İnsan ilişkileri karmaşık gibi görünen çeşitli faktörlere dayanabilmektedir. Kadınların ve erkeklerin dikkatini çeken, kendini karşı cinse ilgili ve çekici göstermenin farklı yollarını kullanıyor olabilirler. Karşı cinste dikkat çeken özellikler kişiden kişiye değişiklik göstermektedir. Kimileri için dış görünüş daha önemliyken kimileri için espri anlayışı veya hayat görüşü daha önemli olabilmektedir.

Tabii ki de bu dinamikleri oluşturan farklı faktörler bulunur. Kişinin büyüdüğü evdeki aile ilişkileri, anne ve babasında gördüğü ilişki dinamikleri, yaşadığı ve etkilendiği kültür veya inanmayı tercih ettiği din bile bu durumu etkileyen faktörler arasındadır.

Kadınlar Erkeklerde Nelere Dikkat Eder?

Kadınlar Erkeklerde Nelere Dikkat Eder?

Karşısındaki kadından hoşlanan pek çok erkek sevdiği kadının dikkatini çekmeye ona ilgili ve yakışıklı görünmeye çalışmaktadır. Bunun yollarını ararken de kadınlar erkeklerde nelere dikkat eder sorusunun cevabını internet blogları veya sohbet platformlarında aratmaktadır. Herkese göre farklılık gösterse de farklı kadınlara sorularak alınan ortak maddeler bulunmaktadır.

Erkekleri Çekici Gösteren Maddeler Nelerdir?

Erkekleri çekici gösteren maddeler nelerdir, Kadınlar, bir erkeğin kişiliğine ve karakterine büyük önem vermektedirler.  İyi bir espri anlayışı, nezaket, sadakat, saygı, açık iletişim gibi olumlu karakter özellikleri, bir erkekte aradıkları değerler arasında yer alır. Özellikle iyi bir insan olması ve çevresindekilere iyi davranması kadınların içindeki şefkat duygusunu kabartmaktadır.

  • Kadınlar, duygusal zeka ve empati yeteneğine sahip erkekleri çekici bulmaktadırlar. Bir erkeğin, duygusal olarak kadınına bağlı olduğu, empati kurabilen ve partnerinin duygusal ihtiyaçlarına anlayışla yaklaşabilen biri olması, kadınlar için oldukça çekici özelliklerdendir.
  • Kadınlar, bir erkekte güvenlik ve istikrar ararlar. Kendilerini güvende hissettikleri erkeklerin yanında durmak isterler. Kadınlar için aynı zamanda kariyerini önemseyen ve ekonomik istikrarı bulunan erkekler de çekicidir.
  • Aynı zamanda kadınlar güven duygusunun yanında içinde bulundukları ilişkide ilgi görmek ve paylaşımcı bir partner ile vakit geçirmek isterler. Ortak ilgi alanlarına sahip olmak ilişkide mutluluğu artıracaktır.
  • Duygusal etkenlerin yanında fiziksel çekicilik de kadınlar için oldukça önemli bir etkendir. Ancak fiziksel çekiciliğin net bir tanımı yoktur tamamen kişiseldir. Fiziksel çekiciliğin içerisine öz bakım, temizlik ve sağlıklı yaşam tarzı gibi faktörler de dahildir. Bu faktörler fiziksel çekiciliği artırmak için kullanılabilmektedir.
  • Kadınlar için iletişim çok önemlidir. Hem arkadaşlık ilişkilerinde hem de duygusal ilişkilerinde iletişimi etkin rolde kullanabilmek isterler. Hayatındaki erkeğin iyi bir iletişimci olması kadınlar için bir ilişkide başarının anahtarıdır. Kadınlar, erkeklerin açık, dürüst ve etkili bir şekilde iletişim kurmasını beklerler. İletişim eksikliği veya yanlış anlaşılmalar, ilişkilerde sorunlara yol açabilir.
  • Kadınlar, kendilerine saygı duyan ve ilişki içindeyken kendilerine sadık olan erkeklerden hoşlanırlar. Sadakat kadınlar için vazgeçilmezdir. Saygı ve sadakat, bir ilişkinin temel taşlarıdır ve kadınlar için büyük önem taşır.
  • Bir ilişkiyi ciddiye alan kadınlar, erkeğin gelecek planlarına ve ilişkinin nereye gideceği konusundaki görüşlerine dikkat etmektedirler. Ortak hedefler , değerler, yaşam tarzları bir ilişkinin uzun ömürlü ve mutlu olmasındaki en önemli kriterdir.

Sonuç olarak kadınların erkeklerde dikkat ettiği özellikler kişiseldir, her kadın için her özellik çekici olmayacaktır.

Kadınlar Erkeklerde Nelere Dikkat Eder?

Kadınlar Erkeklerde Nelere Dikkat Eder?

İdeal İlişkinin Özellikleri Nelerdir?

İnsanların yaşamlarının en önemli ve anlamlı parçası sağlıklı, karşılıklı duygusal ilişki kurabildikleri tatmin edici bir ilişkidir. İdeal ilişki kavramı kişiden kişiye değişiklik gösterse de genel anlamda partnerlerin birbirlerine duydukları sevgi, saygı ve duygusal bağın güçlülüğü ideal ilişkiyi anlatmaktadır. Peki herkesin ulaşmaya çalıştığı ideal ilişkinin özellikleri nelerdir,

İdeal bir ilişkinin en temelinde karşılıklı sevgi ve saygı yatmaktadır. Partnerler birbirlerine sevgi ile bağlıdırlar. Saygı karşılıklı duyulan bu sevgiyi taçlandırmaktadır.

İdeal bir ilişki açık ve etkili bir iletişim ile güçlenmektedir. Partnerler birbirleriyle her şeyi açık ve çekinmeden konuşabilmeli, sorunları konuşarak çözebilmelidirler.

Güven, bir ilişkinin temel taşıdır. Partnerlerin birbirlerine güven duyması, sadakatli olmaları ilişkinin devamını sağlamak için çok önemlidir. Güven ve sadakate sevgi, saygı ve dürüstlük eşlik etmektedir.

Empati, kişinin kendini karşısındakinin yerine koyarak duygularını ve o anki davranışlarını anlamaya çalışmasına denir. Karşılıklı bir ilişkide hem sorunların çözümünde hem de karşılıklı anlaşmayı gerektiren durumlarda empati yeteneğinin gelişmişliği çok önemlidir. İdeal bir ilişkide partnerler birbirlerine karşı empati kurabilmeli ve anlayışlı davranabilmelidirler.

 

admin 137 okunma
Cevap bırakın

alt dalga
Aç / Kapat

Yayındaki Dj:   &   Çalan Parça:

Ses 50