Kadınlar Neden Aldatır

Kadınlar Neden Aldatır

Aldatmak bir iliskiyi bitirmenin en keskin nedenidir. Aldatmak bir ilişki içerisindeyken başka biriyle duygusal veya fiziksel bir birliktelik yaşamaya denir.

Aldatılan tarafın kendini değersiz, önemsiz ve boşlukta hissetmesine sebep olur. Genellikle erkekler aldatmaya daha eğilimli gibi görünseler de kadınlar da aldatmaktadır.

Tabii ki bu durumun bazı sebepleri vardır peki kadınlar neden aldatır,

Bu sorunun aslında hiçbir zaman tek bir cevabı yoktur. İlişkinin dinamikleri, iki tarafın da birbirine beslediği duygular gibi pek çok farklı etken faktör bulunabilir.

Kadınlar Neden Aldatır

Kadınlar Neden Aldatır

 • Eşine karşı duygusal tatminsizlik: Kadın, eşinden sevgi, saygı, ilgi ve yakınlık gibi duygusal ihtiyaçlarını karşılayamıyorsa, başka bir partnerde bunları aramaya başlayacaktır.
 • Cinsel tatminsizlik, cinsel hayatları arzu ettikleri gibi yürümeyen çiftler başka partnerler ile cinsel ihtiyaçlarını tatmin etmeye çalışacaklardır.
 • İntikam alma, ilişkideki kadın eşinin kendisini aldattığını düşünüyorsa, intikam almak ve misilleme yapmak için onu aldatabilmektedir.
 • Kendisini değerli hissetme ihtiyacı, Kadınlar, kendilerini değerli ve özel hissetmek isterler. Eğer ki içinde bulunduğu ilişkide kendini değerli hissetmiyor veya eşinin onu sevmediğini düşünüyorsa, başka bir partner yardımıyla kendini değerli hissetmeye çalışacaktır.
 • Aşırı risk alma davranışı, Bazı insanlar için risk almak, heyecan arayışı bir hayat dinamiği haline gelmiştir. Risk alarak veya yasak ilişkiler yaşayarak hayatlarını daha heyecanlı hale getirmeye çalışırlar. Bu eğilimde olan kadınların aldatma olasılığı çok daha yüksektir.
 • Alkol veya madde bağımlılığı, Alkol veya madde bağımlılığı olan kadınlar, kullandıkları maddelerin de etkisiyle aldatma eğilimi gösterecektir.

Kadınlar, erkeklerden daha farklı davranarak aldatmayı gizli tutmaya çalışırlar bu durumun da elbette ki farklı sebepleri vardır,

 • Toplumsal baskı, Toplumların kadınlara dayattığı anne olma, cinsel hayatı gizli tutma ve ayıp gibi bazı baskılardan kaynaklı olarak kadınlar aldatmayı utanç verici ve kabul edilemez bir kalıp olarak görebilmektedirler. Bu yüzden bu durumu gizli tutmaya çalışmaktadırlar.
 • Korku, Aldatan kadın, partnerinin onu terk edeceği veya onu cezalandıracağından korkabilir.
 • Pişmanlık, kadın, aldattığının yanlış olduğunu fark ederek bu durumdan pişman olmuş olabilir aldatmanın tekrarlanmayacağından da eminse bunu gizli tutmaya çalışacaktır.

Aldatmanın ilişkiler üzerindeki etkileri yıkıcı olabilmektedir. Aldatma, ilişkideki en önemli kriter olan güveni zedeleyerek, ilişkiyi sona erdirebilir veya ilişki devam ediyor olsa bile çiftlerin birbiriyle olan iletişimini ve yakınlığını bozacaktır.

Eşini aldatan bir kadın, aldatmanın nedenlerini anlamaya ve ilişkisini kurtarmak için neler yapabileceğini düşünmeye çalışmalıdır. Bu süreçte profesyonel çiftler birbirlerine karşı dürüst olarak bir uzman psikologtan yardım almalıdırlar.

Kadınlar Neden Aldatır

Kadınlar Neden Aldatır

Aldatmaya Meyilli Bir Kadın Nasıl Anlaşılır?

Aldatmaya meyilli kadın nasıl anlaşılır, bir kişinin aldatmaya meyilli olup olmadığını tamamen anlamak elbette ki mümkün değildir. Fakat yapılan bazı araştırmalar partnerini aldatan kadınların ortak sinyaller verdiğini kanıtlamıştır.

Bu sinyallerden bazılarını şöyle sıralayabiliriz,

 • Aldatmaya meyilli kişiler, normalden daha fazla şüpheci davranarak gizliliklerini muhafaza etmek isteyeceklerdir. Telefonlarını, mesajlarını ve sosyal medya hesaplarını partnerlerinden normalden daha fazla sakınacaklardır.
 • İletişimde Azalma, partnerinizin sizinle kurduğu iletişim sıklığı ve kalitesi değişiyorsa bu durum önemli bir problemdir. Dikkat Dağılması: Aldatmaya meyilli bir kişi, partnerine daha az dikkat gösterebilir ve sık sık zihinsel olarak uzaklaşabilir.
 • Sık Sık Geç Kalma ve Gece Dışarıda Olma, Eşiniz, normalden daha sık olarak geç kalıyor ve geç kalmaları için sürekli nedenler sunarak çoğu geceyi dışarıda geçiriyorsa bu durum sizi aldattığına bir işaret olabilmektedir.
 • Duygusal Soğuma, Duygusal olarak uzaklaşma, aldatma eğiliminde olan kişiler arasında sıkça görülmektedir. Partnerinizle olan duygusal bağlarınız giderek zayıflıyorsa bu durum aldatmaya meyilli olduğuna işaret edebilmektedir.
 • İlgisizlik, Eşiniz, ev işlerine veya aile yaşantısına olan ilgisini aniden kaybettiyse başkasıyla görüştüğüne işaret edebilmektedir.
 • Sık Sık Yalan Söyleme, Aldatmaya meyilli kişiler sık sık yalan söylemektedirler özellikle nerede olduklarını veya kiminle olduklarını gizlemeye çalışacaklardır.
 • Şüpheli Mesajlar ve Telefon Konuşmaları, Partnerinizin telefonunda veya sosyal medya hesaplarında şüpheli mesajlar veya telefon konuşmaları buluyorsanız, dikkat etmeniz gerekmektedir.
 • Duygusal Değişiklikler, Partnerinizin ruh halinde ani ve belirgin duygusal değişiklikler fark ediyorsanız, bu durum aldatma belirtisi olabilmektedir.

Tüm bu maddeler tek başına bir kadının aldatmaya meyilli olduğunu kanıtlamaz. Ancak partnerinizde birden fazla maddeyi uzun süredir fark ediyorsanız dikkatli olmanız gerekecektir.

 

admin 147 okunma
Cevap bırakın

alt dalga
Aç / Kapat

Yayındaki Dj:   &   Çalan Parça:

Ses 50