Rastgele Sohbet Odaları

Rastgele Sohbet Odaları

İnternetin insanların kullanımı için sunulması ile birlikte dünya çapında hizmet veren çok sayıda sohbet sitesi ortaya çıkmıştır. Rastgele sohbet odaları arasında birçok seçenek olduğu için bunların neler olduğu pek çok kişi tarafından merak edilebilir. Günümüzde en çok bilinen seçeneklerde bazıları şöyledir:

  1. ChatRoulette
  2. ChatRandom
  3. YouNow
  4. TinyChat
  5. CamSurf
  6. CamRad
  7. Bazookacam

Bunların içerisinde farklı seçenekler de yine vardır. Rastgele sohbet odaları arıyorsanız her birinin farklı olduğu unutulmamalı, bu nedenle ayrı şekilde incelenmelidir. Ayrıca tüm sohbet sitelerinin bilinçli ve sorumlu bir şekilde kullanılması gerektiği de hatırlanmalıdır.

Rastgele Sohbet Odaları

Rastgele Sohbet Odaları

ChatRoulette

ChatRoulette, rastgele sohbet odaları arasında yapabileceğiniz seçeneklerden bir tanesidir. Web kamerası tabanlı olup rastgele şekilde başka insanlarla eşleşmenizi sağlar. Bu eşleşmede dünya çapında pek çok kişi ile tanışmanız mümkündür.

Sohbet siteleri arasında bulunan ChatRoulette, ailesinin evinde yaşayan 17 yaşında bir çocuk tarafından, 2009 senesine tasarlanmıştır. Her ne kadar reklam yayınlamasa da zaman içinde birçok kişi tarafından tanınmış, böylece çok geniş kitlelerce bilinir ve kullanılır hale gelmiştir.

Site oldukça gelişmiş bir tasarıma sahip olup sitenin yöneticileri hizmet şartlarına uymayan kişileri incelemekte, bunu gerçekleştirmeyen kişiler siteye girememektedir. Bilgisayarın yanı sıra Android ve iOS cihazlardan da kullanılabilmektedir. Mobilden de hızlı ve problemsiz bir şekilde girmeniz mümkündür.

ChatRandom

ChatRandom, rastgele sohbet odaları arasında yapabileceğiniz tercihlerden bir diğeridir. Pek çok kişi tarafından kullanılmakta olup rastgele şekilde diğer insanlarla konuşmanız ve iletişim kurmanıza fırsat tanır.

Uygulama incelendiği zaman arayüzünün kolay anlaşılır şekilde tasarlandığı görülmektedir. Kullanmak tamamen ücretsiz olup kayıt olmadan kullanmanız da mümkündür. Ayrıca içerisinde kişilerin arasından tercih yapabileceği 20 dil yer almaktadır.

Ek olarak zorluk çekmeden kullanmak da mümkündür. Chatrandom’u kullanmaya başlamak için web kameranıza izin vermeniz, ardından da “başlat”a basmanız gerekir. Bundan sonra hemen kişiler görüntülü sohbet için anında rastgele bir yabancıyla eşleştirilir. Eğer başka bir kişiye geçmek isterseniz sadece “ileri”ye basmanız yeterlidir. Sohbet uygulamasının üst kısmındaki seçeneği belirleyerek belirli bir ülkedeki yabancılarla sohbet etmeniz de mümkündür.

YouNow

YouNow, rastgele sohbet odaları arasında yer alsa da daha farklı bir yapıya sahiptir. Zira bir takipçi kitlesine ulaşmayı amaçlar. Kişiler görüntüleme işlemi esnasında yorum yapabilmektedir. Bunun yanı sıra uygulamadan yararlanmak istiyorsanız kayıt olmanız da gereklidir.

Bunun yanı sıra katı yönergeleri de yer almaktadır. Yine de kişiler topluluk yönergelerini ihlal eden kişileri bildirebilmektedir. Dilerseniz sosyal medya platformları da entegre edilebilmekte, böylece kullanılabilmektedir.

Rastgele Sohbet Odaları

Rastgele Sohbet Odaları

Web sürümünün olduğu gibi Android ve iOS cihazlarda da rahatlıkla kullanılabilir. Başarılı tasarımı sayesinde etkili bir biçimde çalışır. YouNow topluluk içinde çevrimiçi güvenliği artırmak için otomatik sistemler ve manuel izlemenin bir kombinasyonunu kullanır. Ayrıca topluluk standartlarına ve site kurallarına veya hizmet şartlarına yönelik ihlaller için yayınları sürekli olarak izler.

YouNow diğer kullanıcıları engelleme, sohbet özelliği içindeki kullanıcıları susturma ve YouNow moderasyon ekibini uyarmak için uygunsuz davranışları işaretleme gibi çeşitli güvenlik özelliklerine de sahiptir. Aplikasyon uygunsuz veya zararlı olduğu belirlenen davranışlar için bir hesabı askıya alabilir veya kaldırabilir.

YouNow ayrıca 18 yaşından küçükler ve platformda reşit olmayanlarla etkileşimde bulunan yetişkinler için daha katı kurallara sahiptir. Bu bakımdan rastgele sohbet odaları arasında kullanıcılara pek çok seçenek teklif eder.

TinyChat

TinyChat, rastgele sohbet odaları arasında yapabileceğiniz tercihlerden bir diğeridir. İçerisinde her biri 12 video beslemesi olan sohbet odaları yer almaktadır. Tanıdığınız kişileri davet etme olanağınız olduğu için oldukça kullanışlıdır.

Bunun yanı sıra TinyChat TV şovlarını izlemenize yardımcı olacak seçeneklere de sahiptir. Canlı video akışları da yine bulundurmaktadır. Eğer kendiniz için ilgi çekici konular bulamıyorsanız kendiniz de oluşturabilirsiniz. Eğer görüntülü iletişim yapmak istemiyorsanız, yazılı şekilde konuşmayı da tercih edebilirsiniz.

TinyChat tarayıcı tabanlı olup bilgisayar üzerinden kullanım görebilmektedir. Bunun yanı sıra mobil cihazlardan da girebilir, böylece istediğiniz zamanda ver yerde kullanabilirsiniz.

Camsurf

Rastgele sohbet odaları arasında bilmeniz gereken çok sayıda seçenek yer alır. Bunların içerisine bulunan CamSurf geniş bir kitleye sahiptir. Bu nedenle sürekli farklı insanlar ile tanışabilir, konuşmaya başlayabilirsiniz. Bunun yan ısıra zengin özelliklerinden yararlanarak verimli bir şekilde kullanabilirsiniz.

İnternet üzerinden kullanılabildiği gibi Android uygulaması da vardır. Bu nedenle nerede olursa olsun hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Uygulamayı indirmek tamamen ücretsizdir ve cihazınızda minimum depolama alanı kullanacak şekilde tasarlanmıştır. İçerisinde web sürümünde olan tüm özellikler vardır. Bu nedenle etkili bir şekilde kullanım mümkündür.

ChatRad

ChatRad, rastgele sohbet odaları arasında yer almakta olup katı kurallara sahiptir. Bu bakımdan insanlar için daha güvenli bir ortam sunma amacı taşımaktadır. Bunun yan ısıra aktif bir moderatör ekibi de vardır. Bunlar 7 gün 24 saat yönetmektedir.

ChatRad web kameranızı kullanarak yabancılarla konuşabileceğiniz ve insanlarla tanışabileceğiniz rastgele bir sohbet sitesidir. Ücretsiz olarak kullanılabilmekte olup sizi dünyanın her yerinden rastgele insanlarla buluşturarak rastgele insanlarla anında görüntülü sohbet etmenize olanak tanır.

ChatRad’i kullanmak 3 basit adımdan oluşur. İlk önce kullanım şartlarını kabul edilmekte, ardından da başlat “başlat” üzerine basılmaktadır. Bunun ardından da web kameranızı etkin hale getirmeniz yeterlidir.

Bazookacam

Bazookacam rastgele diğer insanlar ile görüşmek isteyen insanların tercih edebileceği sistemlerden bir diğeridir. Rastgele sohbet odaları arasında sadece rastgele bağlanmanıza olanak tanımaz. Bunun yanı sıra dilerseniz “atla” seçeneğini kullanabilir, bunun sonucunda diğer kişi ile tanışmaya hemen başlayabilirsiniz.

Bunun yanı sıra uygulamanın içerisinde çok oyunculu oyunlar da vardır. Eğer canınız sıkılıyorsa bunlara da girebilir, eğlenirken insanlarla daha iyi bir şekilde tanışmanıza olanak tanır. Dilediğiniz kişiyle sohbet etmeniz mümkündür.

Herhangi bir kayıt işlemi veya diğer karmaşık form doldurma işlemleriyle uğraşmadan uygulamayı kolayca açabilir ve dünyanın herhangi bir yerindeki biriyle sohbet etmeye başlayabilirsiniz. Bazoocam’ı mobil veya masaüstü hemen hemen her cihazla kullanabilir ve görüntülü görüşme deneyimlerinin keyfini çıkarabilirsiniz. Ayrıca farklı özelliklerden de yararlanabilirsiniz.

Örnek olarak coğrafi yerelleştirme algoritması, konumunuzu algılayan ve bulunduğunuz yere en yakın kişileri otomatik olarak önünüze getiren yerleşik bir özelliktir. Bu sayede yeni insanlarla eşleşmeyi kolaylaştırır.

Bazoocam yeni arkadaşlar edinmenin en hızlı yollarından bir tanesidir. Anonim olarak ve rastgele yeni insanlarla tanışmanızı mümkün hale getirir.  Ek olarak rastgele sohbet odaları seçeneklerinin aksine Bazoocam en çok kimleri sevdiğinizi hatırlayabilmeniz için arkadaşlarınızı listenize eklemenizi sağlar. En sevdiğiniz arkadaşlarınızın ayrı bir listesine sahip olmak, onlarla daha fazla sohbet etmenize yardımcı olur.

Bu özellik, birçok insanın yalnızca yeni arkadaşlar bulup hatırlamasına değil, aynı zamanda en iyileriyle çok iyi ilişkiler sürdürmesine de olanak tanır. Tüm bunların dışında rastgele sohbet odaları arasında farklı seçenekler de yer almaktadır. Bunların her biri farklı olduğu için özel şekilde her birini inceleyebilir, böylece daha ayrıntılı fikir sahibi olabilirsiniz. Böylece dünyanın farklı yerlerindeki yabancılarla kısa süre zarfında tanışabilirsiniz.

admin 216 okunma
Cevap bırakın

alt dalga
Aç / Kapat

Yayındaki Dj:   &   Çalan Parça:

Ses 50