Seviyeli Sohbet Siteleri

Seviyeli Sohbet Siteleri

İnternetin kullanılmaya başlanması ile görüntülü sohbet siteleri de varlıklarını her geçen gün arttırmaya başlamıştır. Bunlar dünyanın farklı yerlerinden insanlarla tanışmayı mümkün kıldığı için pek çok kişi tarafından kullanılmaktadır. Bunların aralarında çok sayıda seçenek yer alsa da en çok bilinenlerinden bazıları şöyledir:

  1. ChatRandom
  2. Chatspin
  3. YouNow
  4. TinyChat
  5. Bazukacam
  6. Chatroulette
  7. Shagle
  8. CamSurf
  9. ChatHub
  10. EmeraldChat

Bunların yanı sıra rastgele görüntülü sohbet siteleri arasında tercih edilebilecek farklı seçenekler de vardır. Her ne kadar özellikleri değişse de genel anlamda internet üzerinden rastgele başkaları ile görüşmenize olanak tanır. Bu görüntülü, sesli ya da metinsel şekilde gerçekleştirilebilmektedir. Kişiler bunların aralarından istediklerini tercih edebilmektedir.

Yukarıda olanlar hakkında bilgi almak istiyorsanız, aşağıda bunları görebilirsiniz. Hangisini tercih ederseniz edin sorumlu ve bilinçli bir şekilde kullanılması gerektiği her zaman hatırlanmalıdır.

Seviyeli Sohbet Siteleri

Seviyeli Sohbet Siteleri

ChatRandom

ChatRandom online sohbet sitesi arayanların tercih edebileceği seçeneklerden bir tanesidir. Platformu kullanarak dünyanın her yerinden yabancılarla iletişim kurabilirsiniz.

Chatrandom kullanmaya başlamak için cinsiyetinizi seçmeniz yeterlidir. Bu seçimi yaptıktan sonra yeni insanlarla kısa sürede tanışmaya başlayabilirsiniz. Eğer sadece ilgi alanlarınıza göre insanlarla tanışmak istiyorsanız ilgi alanlarınızı ve ülkenizi ekleyebilir, böylece isteğinize kavuşabilirsiniz.

Uygulama yabancılar ile istediğiniz zaman görüntülü görüşme yapmanızı sağlar. Chatrandom ücretsizdir ve kayıt olmanıza gerek yoktur. 20 dil sunmasıyla oldukça kullanışlıdır. Bunun yanı sıra basit bir kullanıcı arayüzü de vardır. Böylece kolay şekilde siteyi kullanmanıza imkan tanır.

Chatspin

Chatspin görüntülü sohbet siteleri arasında tercih edebileceğiniz seçeneklerden bir diğeridir. Platform Geniş bir kullanıcı tabanına sahiptir. İçerisinde dünyanın her yerinden yabancılarla sohbet etmek isteyenler kolay bir şekilde buluşabilir. Birden fazla dili desteklediği gibi 40’tan fazla dili de metne çevirebilmektedir. Bu gibi yönleri ile oldukça avantajlıdır.

Chatspin’de insanlarla kolay bir şekilde tanışabilir, yeni arkadaşlıklara kolay bir şekilde başlayabilirsiniz. Bunun yanı sıra utangaç bir karakteriniz varsa farklı gerçek zamanlı yapay zeka yüz filtrelerini kullanarak görünümünüzü değiştirebilirsiniz. Kaydolmaya gerek olmadığı için rahatlıkla kullanabilirsiniz.

YouNow

YouNow online görüntülü sohbet siteleri arasında düşünebileceğiniz çözümlerden bir diğeridir. İçerisinde bulunan çok sayıda kullanıcı olduğu için pek çok kişiyle konuşulabilir.

 

Kolay bir şekilde sisteme kaydolabilir, ardından da kısa sürede başka insanlarla konuşmaya başlayabilirsiniz. Bunun yanı sıra kullanıcı adınızı Facebook ve Twitter gibi diğer sosyal medya yazılımlarıyla entegrasyon için özelleştirebilirsiniz.

YouNow kullanıcılarını korumak için katı yönergelere sahiptir. Bu nedenle rahat şekilde kullanılabilir. Yeni arkadaşlar edinmenin yanı sıra onlara hediyeler gönderip almanız da mümkündür.

TinyChat

TinyChat online görüntülü sohbet siteleri arasında alternatiflerden biridir. Platform sayesinde yabancılarla istediğiniz gibi metin, ses ve video aracılığıyla sohbet etmeniz mümkündür. TinyChat her odada 12 video profili bulunan birçok sohbet odasına sahiptir. Bu bakımdan zengin bir içeriği vardır.

İlgi alanlarını seçerek tanıdığınız kişileri sohbet odalarını oluşturmaya davet edebilir veya ilgi alanlarınıza göre diğer kişilerin gruplarına katılabilirsiniz.

Seviyeli Sohbet Siteleri

Seviyeli Sohbet Siteleri

Bazoocam

Bazoocam görüntülü sohbet sitesi arayanların tercih edebileceği seçeneklerden bir diğeridir. Platform içinde yüksek düzeyde önemler vardır. Bu bakımdan dolandırıcılık ve kötüye kullanımdan korumaya yardımcı olur. Ayrıca katı önlemleri  de yine vardır.

Tüm bunların yan ısıra Boomcam’in özelliklerinden bir tanesi çok sayıda çok oyunculu oyuna sahip olmasıdır. Tanımadığınız kişilerle oyunlar oynayabilir ve eğlenirken insanları birbirine yaklaştırabilirsiniz. Böylece eğlenceli ve kaliteli şekilde zaman geçirmeniz mümkündür.

Bazoocam, birden çok dilde görüntülü sohbet sunduğu için milyonlarca uluslararası kullanıcıya sahiptir. Diğer sohbet sitelerinde olduğu gibi, rastgele bir yabancıyla eşleştirilebilir, onları tanımaya başlayabilirsiniz. Bunun yanı sıra dilerseniz “atla” düğmesine basıp bir sonraki kişiye geçebilirsiniz. Birden fazla dil mevcut olduğu için isterseniz farklı diller arasında geçiş yapabilirsiniz. Son olarak sohbet günlüklerini de hızlı şekilde değiştirebilirsiniz.

Chatroulette

Chatroulette 2009 senesinde 17 yaşında bir erkek çocuk tarafından kurulan bir görüntülü konuşma sitesi olmaktadır. Site özellikle sadeliği nedeniyle pek çok kişi tarafından tercih edilmektedir. Görüntülü sohbet etmek istemiyorsanız bunun yerine sesli opsiyon da vardır. Bunun yanı sıra sohbetler kabul edilebilir veya reddedilebilir.

Site ayrıca konuşmayı daha ilginç hale getirmek için sohbette resimler çizmenize imkan sunar. Diğer uygulamalarda olduğu gibi mikrofon ve web kamerası gerekir. Bu nedenle ChatRoulette’te yabancılarla sohbet etmek için mikrofonunuzu ve internet kameranızı hazırlamanız gerekir.

Shagle

Shagle rastgele görüntülü sohbet için ücretsiz bir platformdur. İçerisinde pek çok erkek ve kadın kullanıcıya vardır. Shagle üzerinden diğer insanlarla ses, resim ve görüntülü sohbet paylaşmanız mümkündür. Bir sohbet odası seçebilir ve aynı ilgi alanına sahip kişilerle etkileşim kurmaya başlayabilirsiniz.

Ancak özel olarak sohbet etmek isterseniz kamerayı kapatmayı seçebilirsiniz. Böylece rahat bir şekilde kullanabilirsiniz. Tüm bunların yanı sıra Shagle’ı indirmenize gerek yoktur. Cihazınızın web tarayıcısını kullanarak “Başlat” düğmesine tıklayıp yeni insanlarla anonim olarak tanışmaya başlayabilirsiniz. Dilerseniz sonraki kişilerle görüşmeye de kısa sürede geçebilirsiniz.

CamSurf

CamSurf de rastgele görüntülü sohbet sitesi olarak yapabileceğiniz tercihler içerisindedir. İçerisinde kayıtlı olan çok sayıda kullanıcı yer almaktadır.

CamSurf kullanıcılarının gizliliğini korumak için ideal bir sitedir. 40.000’den fazla kullanıcıyla hızla büyüyen ücretsiz platformlardan biridir. Web sitesi kompakttır ve inanılmaz derecede hızlı bağlantılar sağlar. Hareket halindeyken yeni arkadaşlar edinebilir veya rastgele görüntülü aramalar yoluyla ilginç insanlar bulabilirsiniz. Bunun yanı sıra daha önce görüntülü sohbet sitesi kullanmamış olsanız bile kolay şekilde faydalanabilirsiniz.

CamSurf’un kullanıcı arayüzü basit ve sezgiseldir ve şartları kabul ettiğinizde, aynı ilgi alanlarını paylaşan kişilerle anında bağlantı kurabilmek için “başlat” düğmesine tıklamanız yeterlidir.

ChatHub

ChatHub sohbet platformlarından bir diğeridir. Rastgele görüntülü konuşma siteleri arasında kayıt gerektirmez. Bunun yanı sıra anonim sohbet sitelerinden biridir. ChatHub ile hem bilgisayarları hem de akıllı telefonları kullanabilirsiniz. Bu nedenle farklı ortamlarda kolay bir şekilde bağlantı hemen kurabilirsiniz.

ChatHub’da iki tür sohbet odası vardır. Bu nedenle kullanıcılara birbirinden farklı seçenekler sunar. Girmek istediğiniz oda tipini seçebilir, kısa süre içerisinde bağlantı sağlayabilirsiniz.

Üstelik ChatHub yüz ve ses filtrelerine de sahiptir. Bu sayede kamerası olan veya olmayan kişilerle iletişim kolayca kurulabilir. Ayrıca yaşadıkları ülkeye veya konuştukları dile göre de filtreleyebilirsiniz. Böylece sadece belirli kişilere ulaşmak istiyorsanız çözüm bulabilirsiniz.

Size mobil dostu bir yapıya sahiptir, bu nedenle bağlantı akıllı telefonlardan da kolay şekilde kullanılabilir. Hızlı bağlantı olduğu için rahat bir şekilde kurabilirsiniz.

EmeraldChat

EmeraldChat rastgele görüntülü sohbet siteleri arasında düşünebileceğiniz son seçenektir. EmeraldChat’te bire bir metin sohbeti, görüntülü sohbet veya grup sohbetine katılabilirsiniz. Aralarından istediğinizi tercih edebileceğiniz için rahatlıkla kullanabilirsiniz. Site sizi aynı ilgi alanlarına sahip kişilerle otomatik olarak eşleştirebilir.

Ayrıca kullanımı kolaydır. Dolayısıyla daha önce bu tarz siteleri kullanmasanız bile zorluk çekmeden yararlanabilirsiniz. Tüm bunların yanı sıra farklı görüntülü sohbet siteleri de incelenebilir. Her birinin değişik özelliklere sahip olduğu, kitlesinin de farklılaştığı unutulmamalıdır.

admin 216 okunma
Cevap bırakın

alt dalga
Aç / Kapat

Yayındaki Dj:   &   Çalan Parça:

Ses 50