Bir Erkek Neden Yazmaz?

Bir Erkek Neden Yazmaz?

Günümüzde iletişim, teknolojik gelişmeler ile birlikte büyük bir dönüşüm geçirdi. Mesajlaşma uygulamaları, sosyal medya ve diğer dijital iletişim araçları, insanlar arasındaki iletişimi oldukça kolaylaştırdı. Artık haberleşmek istediğiniz kişiden uzakta da olsanız zaman ve mekan fark etmeden ondan haber alabilirsiniz.

Bazı durumlarda erkekler iletişimi kopararak mesajlaşmayı kesebilirler. Bu tarz durumlarda kadınlar da endişe ederek bir erkek neden yazmaz sorusunun cevabını ararlar.

Bir Erkek Neden Yazmaz?

Bir Erkek Neden Yazmaz?

Bir erkeğin mesaj atmamasının çok çeşitli sebepleri olabilmektedir. Dikkate alınması gereken sebeplerden bazıları şunlar olacaktır,

 • Erkekler yoğun iş veya eğitim programlarına, kişisel ihtiyaçlara sahip olabilirler. Bu durumlarda da kendilerini zaman baskısı altında hissedebilirler. Hayatındaki kadınla alakalı olmayan tamamen erkeğin yoğunluğuna bağlı olarak mesaj atacak zamanı gün içinde yaratamayabilirler. Yoğun geçen iş veya okul günlerinin ardından kendilerine vakit ayırmaya veya dinlenmeye ihtiyaç duyabilmektedirler.
 • Her insanın iletişim tarzı farklıdır. Bazı insanlar mesajlaşmaktan hoşlanırken bazıları aramayı tercih edebilir veya yüz yüze görüşmek isteyebilir. Bir erkek neden yazmaz sorusunun cevabını ararken hayatınızdaki erkeğin iletişim tarzını da göz önünde bulundurmalısınız.
 • Özellikle yeni bir ilişkinin başlarında karşısındaki kadına duygularını ifade etmekte zorlanan, utanan erkekler mesaj atmaktan, iletişim kurmaktan kaçınabilirler. Reddedilme korkusu yaşıyor olabilirler.
 • Bir erkek ilişki veya iletişimde olduğu kadına fazla ilgi duymuyorsa mesaj atmaktan veya iletişime geçmekten kaçınacaktır.
 • Kişisel stresler, aile sorunları, sağlık problemleri gibi kişinin hayatını meşgul eden problemler diğer insanlarla iletişim kurmaktan kaçmasına sebep olabilmektedir.
 • Geçmiş deneyimlerinden veya kişisel tercihlerinden kaynaklı olarak bazı erkekler duygusal ilişki kurmakta zorlanıyor olabilirler. Duygusal ilişki kurmakta zorlanan erkekler iletişimin her türlüsünden kaçınacaktır.
 • Her insan partneri ile sorunlar yaşayabilir, anlaşmazlık durumları içinde olabilir. Bu gibi anlaşmazlık durumlarının yaşandığı, tartışma ortamlarında kişiler mesaj atmaktan, iletişimde bulunmaktan kaçınıyor olabilmektedir.

Her ilişkide zaman zaman iletişimsel problemler olabilmektedir. Önemli olan bu problemlerin ana sebebini bulabilmek ve partnerinizle problemlerinizi rahatça konuşarak çözebilmenizdir. Her erkeğin iletişimi kesme, mesaj atmama nedenleri farklıdır. Kişinin yaşadığı özel durumlar varsa yaşadığı bu durumlar da göz önünde bulundurulmalıdır, sınırlı iletişim kuran kişiyi sürekli aramak sizden daha da uzaklaşmasına sebep olacaktır.

Bir Erkek Neden Yazmaz?

Bir Erkek Neden Yazmaz?

İletişim Problemleri Nasıl Çözülür?

Her ilişkide tartışmalar, iletişim problemleri yaşanabilmektedir. Bazen yanlış anlaşılmalar, hayat görüşlerinin farklılığı gibi sebepler bu tartışmaları doğurmaktadır. Problem yaşayan birçok çift iletişim problemleri nasıl çözülür sorusunun cevabını aramaktadır.

 • İletişim problemleri çözülmezse ayrılıkları beraberinde getirebilir veya çok daha büyük problemleri doğurabilir. Bu problemleri çözmenin pek çok yolu bulunabilir,
 • İlişkide iletişim problemleri, birçok ilişkinin karşılaştığı yaygın bir sorundur. Bu problemleri çözmek için aşağıda belirtilen adımları takip edebilirsiniz:
 • İletişim problemlerini çözmek için ilk adım karşınızdaki kişiyle açık ve dürüst iletişim kurmaktır. Duygu ve düşüncelerinizi açıkça ifade etmelisiniz ve partnerinizin de sizinle açık bir şekilde konuşabilmesine izin vermelisiniz. İletişim problemlerini aşmanın ilk yolu budur.
 • Empati yapmak tüm iletişim problemlerini aşmakta ilk aşamadır. Partnerinizin olaylara bakış açısını ve duygusal penceresini anlamaya çalışmalısınız.
 • İletişim kurabilmekteki ilk beceri dinlemektir. İletişim karşılıklı iki kişi arasında gerçekleşir. Sorunları çözebilmek için yapmanız gereken öncelikle karşınızdakini dinlemek ve anlamaya çalışmaktır.
 • İletişim sırasında duygularınızı kontrol altında tutmaya çalışmalısınız. Partneriniz ile iletişim kurarken öfke, hayal kırıklığı gibi olumsuz ve duygusal tepkiler sorunları çözmekten çok olayları daha karmaşık hale getirebilmektedir.
 • İletişim becerilerinizi gözden geçirerek kendinizi eğitebilirsiniz. Her zaman karşı tarafı suçlamak bir sonuç getirmez. İletişimdeki hata kendinizden de kaynaklanıyor olabilir. Öncelikle kendinize dürüst olmalı ve iletişim becerilerinizi geliştirmek için çaba harcamalısınız.
 • İlişkideki en yaygın nedenlerden biri partnerinize yeteri kadar zaman ayırmamanızdır. Partnerinize yeteri kadar zaman ayırarak, farklı aktiviteler yapmayı deneyebilirsiniz. Böylece ilişkiniz daha güçlü hale gelecektir.
 • İletişim problemlerini birlikte çözmeye çalışmalısınız. Hiçbir problem tek taraflı çözülemeyeceği gibi iletişim problemleri de tek taraflı çözülemez. Partneriniz ile açıkça konuşmalı, onu dinlemeli ve orta yolu bulmaya çalışmalısınız.

Bazı durumlarda iletişim problemleri çok daha karmaşık hale gelebilir, empati kurulamayabilir. Bu gibi durumlarda sizi ve ilişkinizi objektif olarak değerlendirebilecek bir uzmandan yardım almak ilişkinizi kurtaracaktır. Fakat uzman desteği almaya karar vermek tek taraflı yapılabilecek bir hamle değildir. İlişkinizin iki taraflı olduğunu hatırlamalı ve bu kararı isteyerek birlikte almalısınız.

 

admin 137 okunma
Cevap bırakın

alt dalga
Aç / Kapat

Yayındaki Dj:   &   Çalan Parça:

Ses 50