Canlı Sohbet Uygulamaları

Canlı Sohbet Uygulamaları

İnternetin gelişmesi ile birlikte canlı sohbet uygulamaları da kısa sürede ortaya çıkmış ve genişlemeye başlamıştır. Günümüzde bu kapsamda mevcut olan çok sayıda uygulama ve site yer almaktadır. Bunların her biri temel olarak online şekilde insanlarla tanışmanıza yardımcı olur. Günümüzde bu kapsamda yapabileceğiniz çok sayıda seçenek vardır.

Bunların neler olduğu hakkında fikir sahibi olmak istiyorsanız aşağıdan bunları hepsini okuyabilir ve böylece genel bir düşünce edinebilirsiniz. Tüm bunların yanı sıra birbirinden farklı seçeneklere de göz atabilir, aralarından tercihte bulunabilirsiniz.

Her birinin özellikleri ve sundukları birbirine göre farklılık göstereceği için öncesinde dikkatli bir şekilde incelemek önerilir. Ayrıca tüm canlı sohbet uygulamaları dikkatli, bilinçli ve sorumlu bir şekilde kullanılmalıdır.

Canlı Sohbet Uygulamaları

Canlı Sohbet Uygulamaları

Chatiw

Chatiw, canlı sohbet uygulamaları arasında yer alan sitelerden bir tanesidir. Kullanıcılara sağladığı iletişim kolaylığı sayesinde pek çok kişi tarafından kullanılmaktadır.

Sitenin kullanımı çok kolay olduğu kadar gezinmesi de kolaydır. Ana sayfanın üst orta kısmında, temel bilgilerinizi girilmesi gereken küçük bir form vardır. Bu ayrıntılar girildikten sonra, bulunduğunuz yerin yanı sıra yaş aralığınızdaki kişilerle eşleştirilebilirsiniz.

Site diğer benzerlerinde olduğu gibi online konuşmalar yapma olanağı tanır. Bunun yanı sıra mobil sohbet etme fotoğraf paylaşma gibi yönleri de mevcuttur. Ayrıca siteye iPhone/iPad, Android ve tablet üzerinden kolayca erişmek de mümkündür. Tüm bunların yanı sıra VIP paket seçenekleri de yer almaktadır. Bunlar reklamsız kullanım dahil farklı özelliklere sahiptir.

Shagle

Shagle canlı sohbet uygulamaları arasında yapabileceğiniz tercihlerden bir tanesidir. Video tabanlı bir sohbet platformudur. Ancak anonim kalmak istiyorsanız farklı seçenekler de vardır. Kameranızı devre dışı da alabilirsiniz. Bu sayede görüntüsüz olarak da konuşmaya başlayabilirsiniz. Bunun yanı sıra Shagle ile sohbet katılımcıları içinde sanal hediyeler gönderilir ya da alabilirsiniz. Bu nedenle diğer uygulamalar ile karşılaştırıldığında daha farklı bir yapısı bulunmaktadır.

Ayrıca diğer sohbet platformlarının aksine, görüntü, ses ve video da paylaşabilirsiniz. Dilerseniz cinsiyete göre arama da gerçekleştirebilirsiniz.  Ancak bunun için öncesinde kayıt olmanız gerekir. Bunun yanı sıra platforma kayıt olursanız konuşmalarınızı da takip edebilirsiniz.

Flingster

Flingster canlı sohbet uygulamaları arasında yapabileceğiniz tercihlerden bir diğeridir. Diğer canlı sohbet uygulamaları arasında oldukça farklı bir yapıya sahiptir. Zira aynı esnada ağları tamamen yeni bir seviyeye yükselterek, aynı anda üç adede kadar sohbet kullanmanıza izin verir.

Tıpkı diğer uygulamalarda olduğu gibi yabancılarla iletişim kurmanıza olanak tanır. Bunun yanı sıra arkadaşlarınızla ücretsiz görüntülü sohbet veya konferans yapmanız mümkündür. Kişiler uygulamaya girdikten sonra profil oluşturabilmekte, çevrimiçi video ve resimleri paylaşabilmektedir.

Ek olarak bu web sitesini nasıl kullanacağınızı anlamak için ayrıntılı bilgiye sahip olmanıza gerek yoktur. Sadece birkaç küçük işlem ardından sunduğu özelliklerden yararlanılabilir. Bir video konferans oluşturmak için, sadece tıklamanız yeterlidir. Diğer insanlarla bağlantı kurmak için kısa süre beklenir.

Tüm bunların yanı sıra her şey hızlı çalışır ve sohbet etmek için çok güçlü bir internet bağlantısına ihtiyaç duymaz. Böylece etkili bir kullanım imkanı teklif eder.

Canlı Sohbet Uygulamaları

Canlı Sohbet Uygulamaları

ChatRandom

ChatRandom canlı sohbet uygulamaları arasında yapabileceğiniz Tercih ettiğiniz cinsiyeti seçebilir, ardından “Başlat” düğmesine tıklayarak Chatrandom’daki kişilerle bağlantı kurabilirsiniz. Bu yönüyle kullanımı oldukça kolaydır. Ayrıca bununla sınırlı kalmadan tercihlerinize daha uygun eşleşme bulmak için ülke ve ilgi alanlarınızı da belirtebilirsiniz.

Platform son derece kullanıcı dostudur, bu nedenle sorunsuzca kullanılabilir. Ayrıca kayıt gerektirmez ve farklı eşleşme seçenekleri vardır. Yeni insanlar ile tanışmak ve arkadaşlıklar kurmak istiyorsanız, aradığınız seçenekleri sunar.

Chatrandom yeni kullanıcı sohbete katıldığında otomatik olarak görünen tanıtım mesajı ekleme özelliğine sahiptir. Ayrıca diğer kullanıcılardan sizi ayırt etmek için doğrulanmış rozet içeren premium aboneliği de yer almaktadır. Ek olarak farklı özellikleri de yine yer almaktadır. Sohbet uygulaması ayrıca çekici arayüze ve çok sayıda başka harika özelliğe sahiptir.

ChatSpin

Chatspin canlı sohbet uygulamaları arasında yapabileceğiniz tercihlerden bir tanesidir. Tıpkı diğer platformlarda olduğu gibi dünyanın her yerinden yabancılarla tanışmanıza olanak tanır. Bu web sitesi sadece geniş bir kullanıcı tabanına değil, aynı zamanda çekici bir arayüze sahiptir ve nerede olursanız olun kullanımı kolaydır.

ChatSpin’in günümüzde pek çok kişi tarafından kullanılır. Bunun pek çok nedeni olmakla beraber özellikle çok sayıda ücretsiz özellik sunması görülmektedir. Dolayısıyla   yabancılarla bağlantı kurmak ve sohbete başlamak için premium üyelik ödemeniz gerekmez. Ancak bazı özellikler yine de VIP kullanıcılara özeldir.

Bazoocam

Bazoocam alanındaki benzer sitelerde olduğu gibi online görüşmeler yapmanıza olanak tanır. Ancak sadece bununla sınırlı değildir. Sohbet kullanıcıları gerek dolandırıcılardan gerekse istismarcılardan korumak için önlemler de alınmaktadır.

Ayrıca diğer online sohbet siteleri ile karşılaştırıldığında ilgi çekici yönleri de bulunmaktadır. Özellikle çok oyunculu oyunlar, bu sitenin ana ayırt edici özelliğidir. Bu özellik kullanıcıların oyun oynarken eğlenmelerini sağlar ve bu da insanları birbirine yakınlaştırmaya yardımcı olur. Böylece zamanı daha iyi şekilde geçirmenize imkan sunar.

Ek olarak, web sitesi, bölgenizdeki insanlarla bağlantı kurmanıza yardımcı olmak için bir coğrafi konum algoritması kullanır. Kullanıcı dostudur. Rastgele bir yabancıyla sohbet başlatmak için “Başlat” düğmesine tıklamanız yeterlidir. Sonraki düğmesine basarak, yeni sohbetlere hızlı ve verimli bir şekilde ilerlemeniz mümkündür.

ChatHub

ChatHub kayıt gerektirmeyen canlı sohbet uygulamaları arasında bir diğer seçenektir.  “Başlat” düğmesine basarak kısa sürede konuşma işlemleri başlamaktadır. Web sitesi kullanıcı dostu yapıya sahiptir. Bilgisayarlardan kullanılabildiği gibi cep telefonlarından da kolay, etkili bir şekilde yararlanılabilmektedir.

 

İçerisinde farklı oda türleri yer almakta olup katıldığınızda, web sitesi size ne tür bir odaya girmek istediğinizi seçmenize izin verir. Standart sohbetler için ana odaya, olgun sohbetler için yetişkin odasına girebilirsiniz. Sadece kadınlarla veya erkeklerle sohbet etmek istiyorsanız, belirli bir cinsiyeti de seçerek de devam edebilirsiniz.

Tüm bu özelliklerinin yanı sıra canlı sohbet uygulamaları arasında ChatHub, kamerayla veya kamerasız sohbet etmenizi sağlar. Böylece istemezseniz görüntüsüz konuşmanız da mümkündür. İçerisinde birbirinden farklı yüz ve ses filtreleri de yer almaktadır. Ek olarak kişileri konuştukları dillere ve yaşadıkları ülkelere göre filtreleyebilir, böylece sadece belirli kişilerle konuşmalar yapabilirsiniz.

CamSurf

CamSurf, gizliliğini koruyarak canlı sohbet uygulaması kullanmak isteyenlerin yapabileceği tercihlerden bir tanesidir. İçerisinde kayıtlı çok sayıda kullanıcı vardır. Onların yanı sıra farklı kullanıcıları da yine yer almaktadır. Üstelik bunlar sadece belirli bir ülkeden değil küresel çaptadır. Böylece konuşmaları etkili şekilde devam ettirmenize imkan tanır. Ayrıca filtre seçenekleri de yine mevcuttur. Bu sayede cinsiyet, ülke ve diğer kriterleri seçmek oldukça kolaydır.

Eğer tüm bağlantıları hızlı bir şekilde sağlamak istiyorsanız, size aradığınız imkanları yine teklif etmektedir. Rastgele görüntülü sohbetlere istediğiniz yerde, kolay bir şekilde bağlanabilir, böylece birbirinden farklı kişilerle hemen konuşmaya başlayabilirsiniz. CamSurf’un kullanıcı arayüzü basittir, bu nedenle kullanım kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirilebilir. Koşulları onaylama ardından ilgi alanlarınızı paylaşan kişilerle anında bağlantı kısa sürede kurulabilmektedir.

admin 232 okunma
Cevap bırakın

alt dalga
Aç / Kapat

Yayındaki Dj:   &   Çalan Parça:

Ses 50