Erkekler Neden Elimizi Tutar

Erkekler Neden Elimizi Tutar

Erkekler neden elimizi tutar, el ele tutuşmak kültürden kültüre farklılık gösterebilir. Bazı kültürlerde el ele tutuşmak, ilginin veya romantikliğin ifadesi olabiliyorken bazı kültürlerde ise el ele tutuşmak arkadaşlığın, şefkati ifade etmektedir.

Genel olarak erkeklerin kadınların elini tutması, birçok sebebe bağlı olabilmektedir. Bu sevgi, destek, yakınlık, güven gibi pek çok duyguya tercüman olmaktadır.

Erkekler Neden Elimizi Tutar

Erkekler Neden Elimizi Tutar

 • El ele tutuşmak, sevgi ve bağlılığın bir ifadesidir. Eğer bir erkek bir kadını seviyorsa, ona dokunmak ve yakın olmak isteyecektir. El ele tutuşmak da birbirini seven iki kişinin arasında fiziksel ve duygusal bir bağ kurmanın en güzel yoludur.
 • Bir erkeğin elinizi tutması, kişiye destek ve güven hissi vermektedir. El ele tutuşmak, birbirlerinin yanında olduklarını ve birbirlerine her zaman güvenebilecekleri anlamını taşır. Hayatındaki erkeğin elini tutması özellikle zor bir dönemden geçen bir kadın için oldukça önemli olmaktadır.
 • Ayrıca el ele tutuşmak, romantik ilginin bir belirtilerini taşır. Bir erkek bir kadını elinden tutarsa, ona karşı romantik duygular beslediğini göstermek istiyor olabilir. El ele tutuşmak özellikle flört dönemindeki çiftler için önemli bir adımdır.
 • Eğer bir erkek elinizi tutuyorsa, bu size güvendiğini ve sizinle çok daha yakın olmak istediğini gösterir. Bu adım flört dönemini ilişkiye taşıyacak en önemli adımdır.

El Ele Tutuşmanın Farklı Kültürlerdeki Anlamları

El ele tutuşmanın farklı kültürlerdeki anlamları nelerdir, dünyada bulunan pek çok farklı ülkede çeşitli kültürler yaşatılmaktadır. Toplumda yaygın olarak tekrarlanan bazı hareketler farklı toplumlarda farklı anlamlara gelebilmektedir. El ele tutuşmak da bu duruma verilebilecek güzel bir örnektir. Genellikle romantizmin izlerini taşıyan el ele tutuşmanın başka toplumlarda çok daha çeşitli anlamları olabilmektedir.

 • Bazı kültürlerde el ele tutuşmak, romantik bir ilginin veya yakınlığın ifadesi olarak görülür. Örneğin, Amerika Birleşik Devletleri’nde el ele tutuşmak, genellikle çiftler arasında görünen romantik bir jesttir.
 • Diğer kültürlerde el ele tutuşmak, daha arkadaşça bir jest olarak kabul edilebilmektedir. Mesela Hindistan’da el ele tutuşmanın anlamı daha çok arkadaşlar, aile üyeleri arasında sonsuz güveni temsil eden bir jesttir.
 • Ayrıca el ele tutuşmak, bir saygı ifadesi olarak da görülebilmektedir. Japonya’da el ele tutuşmak, sizden üst bir mertebede veya saygı duymanızı gerektiren kişiye karşı gösterdiğiniz bir jesttir. Japonya’ da genellikle bir öğretmen ve öğrencisi veya bir patron ve çalışanı arasında oldukça sık görülebilen yaygın bir durumdur.
 • Diğer bir yandan el ele tutuşmak, dini bir ritüel olarak karşımıza çıkabilmektedir. Örneğin, Hristiyanlarda, Katolik kilisesinde, çiftler evlilik törenlerinde el ele tutuşurlar. Bu hareket romantizmden çok dini amaçla yapılmaktadır.

Aşık Bir Erkeğin Beden Dili Nasıldır?

Aşık bir erkeğin beden dili nasıldır, beden dili sözlü iletişimin en önemli tamamlayıcısıdır. Beden dili bir insanın gerçek düşüncelerinin vücuduna yansımış halidir. Karşınızdaki kişinin beden dilini doğru analiz ederek gerçekte ne düşündüğünü, yalan söyleyip söylemediğini anlamanız mümkündür. Beden dili sayesinde karşınızdaki kişinin size karşı duygu ve düşüncelerini de anlayabilmeniz mümkündür.

Karşınızdaki erkek eğer size aşıksa vücudu bazı sinyaller verecektir:

 • Aşık bir erkek, sevdiği kadınla uzun süreli ve anlamlı göz teması kurmaya çalışır. Göz teması, duyulan ilginin ve yakınlığın bir işaretidir.
 • Karşısındaki kadından hoşlanan bir erkek, sevdiği kadına dokunmak için fırsatlar kollayacaktır. Bu, el ele tutuşmak, sarılmak, omzuna dokunmak gibi küçük ufak dokunuşlar ile kendini gösterecektir.
 • Aşık olan erkek ilgi duyduğu kadınla birlikteyken sık sık gülümser diğer olumlu yüz ifadeleri kullanır. Bu, erkeğin mutluluğunu ve heyecanını ifade eder.
 • Özgüvenli bir kişi girdiği ortamlarda dik pozisyondaki duruşuyla kendini belli eder. Aşık olan bir erkek de, sevdiği kadınla birlikte aynı ortamda bulunduğu zamanlarda dik durur ve kendini iyi hissettiğini karşısındakine belli eder. Bu, özgüvenini ve saygısını gösterir.
 • Aşık bir erkeğin karşısındaki kadına karşı boş olmadığının en önemli işareti ilgi duyduğu kadınla yanı ortamda bulunduğu süre boyunca saçını düzeltme, kıyafetlerini düzeltme gibi davranışlarda bulunabilir. Bu hareketler, karşısındakine kendini daha çekici gösterme çabasıdır.
 • Gerginlik veya heyecan belirtisi olarak, sevdiği kadınla birlikteyken elleriyle oynayabilir, parmak eklemlerini kıtırdatabilir. İnsanlar ilgi duyduğu diğer insanların yanındayken yanlış anlaşılacak veya komik gözükecek hareketler yapmaktan çekindikleri için gerilebilmektedirler. Bu davranış oldukça doğaldır.
Erkekler Neden Elimizi Tutar

Erkekler Neden Elimizi Tutar

Mesajlaşırken Bir Erkeğin Aşık Olduğunu Nasıl Anlarım?

Mesajlaşmak günümüzde tercih edilen en yaygın iletişim biçimidir. Gün içerisinde sık vakit geçiremeyen kişiler birbirlerine mesajlaşma yoluyla ulaşmayı tercih edebilmektedirler. Bu durum çiftler veya birbirinden hoşlanan kişiler için de geçerli olabilmektedir.

Kızlar flört dönemlerinde sık sık, mesajlaşırken bir erkeğin aşık olduğunu nasıl anlarım diye sık sık sormaktadır.

 • Karşısındaki kadından hoşlanan bir erkek, sevdiği kadınla sürekli iletişim halinde olmak isteyecektir. Bu nedenle, size sık sık mesaj atar ve sizinle konuşmaya çalışır.
 • Sizi özlediğini söylemekten çekinmez, Aşık bir erkek, sevdiği kadını özlediğini sıkça ifade eder. Size seni özledim şeklinde mesajlar gönderecektir.
 • Size iltifat eder, Aşık bir erkek, sevdiği kadını takdir eder ve ona iltifat eder. Bu nedenle, size “çok güzelsin”, “çok zekisin” gibi mesajlar gönderecektir.
 • Sizi güldürmek için çabalar, sevdiği kadını mutlu etmek isteyecektir bu yüzden size sık sık şakalar yaparak sizi eğlendirmeye çalışır.
 • Sizinle ilgilenir, ilgi duyduğu kadının hayatına daha çok dahil olmak isteyecektir bu yüzden sizinle ilgili sorular sorarak hayatınız hakkında daha çok bilgi sahibi olmak isteyecektir.

Tabii ki, atılan hiçbir mesaj karşınızdaki erkeğin size kesinlikle aşık olduğunu göstermez fakat birkaç belirtiyi bir arada yakalayarak bu durumdan daha emin olabilirsiniz. Karşınızdaki erkeğin hareketlerini dikkatle inceleyip analiz etmeniz faydalı olacaktır.

Erkeğin Elimizi Tutması Aşık Olduğunu Anlamak İçin Yeterli Midir?

Erkeğin elimizi tutması aşık olduğunu anlamak için yeterli midir, el ele tutuşmak romantizm açısından pek çok anlam ifade ediyor olsa da bir erkeğin size aşık olduğunu anlayabilmeniz için maalesef ki tek başına yeterli olmayacaktır. El ele tutuşmak genellikle güven, daha yakın olabilme isteği gibi duyguları ifade etmektedir. Kişinin size aşık olup olmadığından emin olmak istiyorsanız ses tonu, jest ve mimikleri, duruşu, mesaj dili gibi diğer faktörleri de iyi analiz etmeniz gerekecektir. Aşık bir erkeğin elinizi tutuyor olması çok şey ifade etse de diğer faktörlerle birlikte daha da güçlenecektir.

Erkekler Neden Elimizi Tutar Yorumlar

Erkekler neden elimizi tutar yorumlar, gelişen ve kullanımı oldukça yaygınlaşan internet bizlere pek çok yeni alternatifler sağladı. İstediğimiz konuda araştırma yaparak, başka kişilere ait deneyimler rahatlıkla ev konforunda okuyabilir hale geldik. Flört döneminden ciddi ilişkiye adım atamayanlar veya karşısındaki erkeğin davranışlarını anlamlandırmayan her kadına internet yardım elini uzatmaktadır. İnstagram, twitter, ekşi sözlük, kızlar soruyor ve daha pek çok internet bloğu sayesinde kadınlar kendi aralarında yazışarak fikir birlikteliğine varabiliyor. Aynı durumu daha önce yaşayan kişilerin tecrübelerinden faydalanabiliyor. Böylelikle birbirlerini tanımayan pek çok kişi tanışarak dost oluyor, kafa karışıklıklarını birlikte gideriyor ve el ele vererek erkekleri anlamlandırmaya çalışıyor.

admin 87 okunma
Cevap bırakın

alt dalga
Aç / Kapat

Yayındaki Dj:   &   Çalan Parça:

Ses 50