Karabük Canlı Sohbet ve Chat

Karabük Canlı Sohbet ve Chat

Karabük ili Türkiye’nin bir ilidir ve bu ilde çeşitli sosyal etkinlikler ve topluluklar bulunmaktadır. Bu anlamda kişilerin internetin hayatımıza neredeyse tamamına girmesi bile kişilerin alışkanlıklarında değişiklikler yaşanmıştır. Bu sebepten kaynaklı olarak artık neredeyse tüm gerçek ortamlar sanal ortamlarda da oluşturulmaktadır Karabük ilinde de canlı sohbet ve Chat oldukça araştırılan konular arasında yer almaktadır. Karabük ilinde yaşayan kişiler ile alakalı olarak hem yüz yüze hem de online olarak çeşitli platformlar aracılığıyla iletişim kurabilirsiniz.

Karabük ili canlı sohbet ve chat özellikle kişilere en büyük faydası ortak bir kültüre ve değere sahip oldukları için konuşacak konuların çok fazla olmasından kaynaklanmaktadır. Karabük ilinde aynı zamanda kişiler diyalog kurduğu zaman yüz yüze görüşme imkânı da sağlamaktadır. Kişiler sosyal platform mecralarda tanışarak daha sonrasında yüz yüze görüşmek istemektedir. Aynı ilde olan kişiler bu konuda daha avantajlıdır. Âmâ yüz yüze görüşme esnasında kalabalık ortamlara seçilmesi kişi için oldukça önemlidir. Çünkü canlı sohbet ve chat ortamındaki en büyük risk karşısındaki kişinin kimsenin niyetini bilmemesinden kaynaklanmaktadır.

Karabük Canlı Sohbet ve Chat

Karabük Canlı Sohbet ve Chat

Canlı Sohbet ve Chat Nasıl Yapılır?

Canlı sohbet ve chat yapılış biçimi aslında sizin hangi mecraları ve kullandığınızda da alakalıdır. Canlı sohbet ve chat birçok platform aracılığıyla yürütülmektedir. Bazı platformlar herkesin bildiği ve uygulama olarak indirilen platformlardır. Bazıları ise çevrimiçi sohbet siteleri olarak karşımıza çıkmaktadır. Özellikle canlı sohbet e ve chat ile alakalı olarak sosyal medya aracılığıyla da bir giriş yapabilirsiniz.

Sosyal medya Facebook Twitter instagram Snapchat gibi sosyal medya platformları aracılığıyla insanlarla canlı sohbet edebilirsiniz. Bu platformlar anlık mesajlaşma video görüşmeleri ve sesli görüşmeler gibi birçok farklı iletişim seçeneği sunmaktadır. Bu konu dışında aynı zamanda çevrimiçi sohbet siteleri bulunmaktadır. Internet giriş yaptığınızda çevrimiçi sohbet siteleri diye yazdığınız zaman birçok sohbet sitesine rast gelirsiniz.

Canlı sohbet ve chat için aynı zamanda whatsapp telegram gibi uygulamalarda bulunmaktadır. Bu uygulamalar aracılığıyla sadece mesajlaşma değil aynı zamanda ses ve görüntü adına da kişiler kolaylıkla birbiriyle diyalog haline gelebilmektedir. Canlı sohbet ve chat ile alakalı olarak çevrimiçi oyunlarda çok fazla talep görmektedir. Diğer insanlarla sohbet etmenin harika bir yolu çevrimiçi oyunlardır hatta burada aynı zamanda sesli olarak da kişilerle diyalog haline girersiniz.

Canlı Sohbet ve Chat Kullanım Koşulları

Canlı sohbet ve chat kullanım koşulları kullanılan platforma ve hizmet sağlayıcısına göre değişebilmektedir. Ancak genel olarak şu kurallar geçerlidir. Sizin de bu kurallara uygun olarak davranmanız karşı tarafın da bu kurallara uygun olarak davranması gerekmektedir. Bu ortam sağlandığı zaman her iki taraf da keyif almaktadır. Canlı sohbet ve chat kullanım koşulları

 • Saygılı davranın özellikle bu en önemli konulardan bir tanesidir. Diğer kullanıcılara karşı saygılı olmanız gerekmektedir rahatsız etmemeniz gerekmektedir. Hakaret tehdit ve taciz gibi davranışlar asla kabul edilemez.
 • Her ne kadar sosyal mecra olsa da internet ortamı olsa da yasalara uygun olarak davranmanız gerekmektedir. Çünkü artık bunlarla ilgili de hukuki süreçler başlatılmaktadır.
 • Canlı sohbet ortamlarında kişisel bilgilerinizi adresiniz ve telefon numaranız veya diğer hassas bilgilerinizi kesinlikle paylaşmamanız gerekmektedir.
 • Spam kesinlikle yapmamanız gerekmektedir. Sıpam birden fazla kullanıcıya aynı mesajı göndermek ve gereksiz mesajlar göndermek olarak karşımıza çıkmaktadır. Hatta bu tarz davranışlar sebebiyle platformdan çıkışınız da yapılabilmektedir.
 • Platform kurallarına uymanız gerekmektedir. Platform kuralları özellikle ilk giriş yaptığınız üye olurken karşınıza çıkmaktadır. Bu kuralları okuyarak onaylamanız daha sağlıklı olacaktır.
Karabük Canlı Sohbet ve Chat

Karabük Canlı Sohbet ve Chat

Canlı Sohbet ve Chat Uyulması Gereken Kurallar

Canlı sohbet ve chat ile alakalı olarak uyulması gereken kurallar bulunmaktadır. Kişinin bu anlamda hassas davranması gerekmektedir. Canlı sohbet ve chat ile alakalı olarak kişinin dürüst davranması gerekmektedir. Kendisiyle ilgili yanlış ve yanıltıcı bilgi vermesi gerekmektedir. Kendisini farklı biriymiş gibi tanınması gerekmektedir. Aynı zamanda karşı taraftaki yani daha doğrusu tüm kullanıcıların bu konuya dikkat etmesi gerekmektedir.

İnternet ortamlarında kişilerin gerçek kimlikleri ile hareket etmediği için özellikle çok rahat davranabilmek sedirler. Ama ne olursa olsun artık teknolojinin de çok fazla gelişmiş olmasıyla birlikte birine farklı bir davranışta bulunmak sebebiyle kişi hakkınızda dava açabilir ve size ulaşabilir. Çünkü her bilgisayarın internetin kullanıcı adı ve i sesi ve sistem üzerinden takip edilebilmektedir. Genel olarak dikkat edilecek hususlar şunlardır

 • Saygılı davranın
 • Kişisel bilgilerinizi paylaşmayın
 • Güvenliğinizi koruyun
 • Spam yapmayın
 • Platform kurallarına uyunuz
 • Çevrim içi kimliğinizi koruyunuz

Canlı Sohbet Avantaj ve Dezavantajları

Canlı sohbet insanlar arasında gerçek zamanlı iletişim kurulmasında fayda sağlamaktadır. Ama canlı sohbet ile alakalı olarak avantajlar olabileceği gibi dezavantajları da bulunmaktadır. Canlı sohbet avantajları

 • Özellikle canlı sohbet kişinin çevrimiçi olarak iletişim kurmasından kaynaklı olarak hızlı bir şekilde yanıt almasına anında dönüt almasına fayda sağlamaktadır. Aynı zamanda kişiden anında dönüş verebilmektedir.
 • Canlı sohbet ve chat hizmetleri genellikle kolay kullanım sağlamaktadır. Bu en önemli avantajları olarak karşımıza çıkmaktadır. Özellikle bazı platformlara hiç kişi kaybolmadan bile özel yazılım yüklemeden bile canlı sohbet hizmetlerinden faydalanabilmektedir.
 • Canlı sohbet ve çete ortamları bir firma tarafından kullanılıyorsa daha iyi bir müşteri hizmeti sunmasından fayda sağlamaktadır. Bu hem müşterilerin memnuniyeti hem de firmaya olan talebi arttırmaktadır.
 • Canlı sohbet ve çete ile alakalı olarak kişiler gerçek kimlikleri hareket etmek zorunda olmadığı için internetin herhangi bir zararlı etkisinden kendisini korumaktadır.
 • Canlı sohbet ortamlarında birden fazla dile sahip olan kişiler bulunmaktadır. Bu da dil gelişimi açısından kişilere fayda sağlamaktadır.

Canlı sohbet ve chat dezavantajları

 • Canlı sohbet ve çete özellikle internet bağlantısı gerektirmektedir. Internet bağlantısı olmadığı durumlarda kişi sıkıntı yaşayabilmektedir.
 • Canlı sohbet ve chat internet üzerinden yapıldığı için teknik sorunlar yaşanabilmektedir.
 • Canlı sohbet ve çete ile alakalı olarak birtakım güvenlik problemleri yaşanmaktadır. Özellikle kötü niyetli kişiler tarafından ele geçirme riski artmaktadır.
 • Canlı sohbet ve çete ile alakalı olarak yaşadığınız herhangi bir problemden kaynaklı olarak bir muhatap bulamama imkânınız bulunmaktadır
 • Canlı sohbet ve chat ile alakalı olarak en önemli sıkıntılardan bir tanesi kişinin zaman kavramını kaybetmesinden kaynaklanmaktadır. Zaman kavramını kaybeden bir kişi internet üzerinde geçirmiş olduğu vakitte hesaba katmaz ve çok fazla vaktini burada geçirebilir. Bu da kişinin özellikle vaktinin boşa gitmesine sebep olmaktadır.
 • Canlı sohbetler jet kişinin psikolojik olarak sıkıntıya girmesine sebep olabilmektedir. Özellikle kişi günlük yaşamın kaygılarından ve rahatsızlıklarından koparak kendini sanal ortama arayabilir. Sanal ortamda çok fazla vakit geçiren kişi günlük yaşamın gerçekten kopmaktadır.
 • Canlı sohbet ve chat kişiyi bağımlı hale getirebilir. Özellikle bağımlılık çok büyük riskli bir konudur. Ekran bağımlılığı aynı zamanda sadece psikolojik olarak değil fiziki olarak da sıkıntı yaratmaktadır. Kişi ekran başında çok ciddi boyutta zaman geçirdiği zaman kilo probleminde yaşayabilmektedir.

Canlı sohbet ve çete ile alakalı olarak tüm konuları bilerek kişinin hareket etmesi daha doğru olacaktır. Canlı sohbet avantajları ve dezavantajları olan platformlardır. Kişi her iki durumun da göz önünde bulundurarak bu platformları sağlıklı bir şekilde kullanması tavsiye edilmektedir.

admin 250 okunma
Cevap bırakın

alt dalga
Aç / Kapat

Yayındaki Dj:   &   Çalan Parça:

Ses 50